Kırklareli İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü

Nasıl Gidilir?

 

Karayolu Ulaşımı; Kırklareli‘nden karayoluyla İstanbul, Ankara, Bursa, İzmir, Antalya gibi büyük şehirlere her gün otobüs seferleri mevcuttur. Ayrıca 7 İlçeye de minibüs seferleri bulunmaktadır. Kırklareli’nin Bulgaristan’a açılan Dereköy Sınır kapısı İl sınırları içerisinde olup, bu ülkeye ulaşım da kara yolu ile gerçekleştirilmektedir.

Demiryolu Ulaşımı; İstanbul-Edirne demiryolu; İl sınırlarımıza Lüleburgaz İlçemizden girer, Babaeski İlçemizden devam ederek Pehlivanköy İlçemizden İl sınırlarımızı geride bırakır ve Edirne İl sınırları içerisine girer. Ayrıca İstanbul-Edirne demiryolundan Büyükmandıra Kasabasından ayrılan bir demiryolu da Kırklareli İl merkezine kadar gelmektedir. Ancak bu yol 1989 yılına kadar yolcu taşımacılığında kullanılmakta iken, bu gün yolcu taşımacılığında kullanılmamaktadır.

Deniz Yolu Ulaşımı; Kırklareli Demirköy ilçesi Kıyı köy ve İğne ada Kasabaları, Karadeniz kıyısında bulunmakta, doğası, kumsalı, denizi, limanı, ormanı ve gölleri ile görenleri büyüleyecek güzellikleri barındırmaktadır. Bu bölgeye deniz seferleri bulunmamakta, ancak özel deniz araçlarıyla ulaşım mümkün olabilmektedir.

Hava Yolu; İl sınırları içerisinde hava alanı bulunmamakta, dolayısıyla hava ulaşımı da mümkün değildir. Ancak en yakın hava alanı Tekirdağ İli Çorlu ilçesinde vardır. Çorlu hava alanı Kırklareli İl merkezine 110 Km mesafede olup, hava alanı - Kırklareli İl merkezi arasında düzenli ve ücretsiz otobüs servisi bulunmaktadır.

Karayolu  Otogar Tel :

0.288. 214 12 60 - 212 20 60

0.288.212 71 44 - 212 00 910

0.288. 214 69 52 - 212 94 11

 
  • KIRKLAR ULAŞIM HARİTA